Tyrimų metodai

PASIDALINK

Apklausų atlikimo standartai

 

Pasirenkant rinkos tyrimų kompaniją labai svarbu kompanijos patirtis, galimybės, profesionalus, išmanantis kliento poreikius specialistas ir tyrimo atlikimo kokybė.

Suprantama, kad tyrimo rezultatai, o ypač jais remiantis daromos rekomendacijos verslo vystymui, priklauso nuo teisingai suformuluotų klausimų, teisingai parinkto tyrimo metodo, teisingai atliktos respondentų atrankos ir tinkamo apklaustųjų skaičiaus. Tačiau tyrimo kokybė – net tik teisingai parinktas metodas, atranka, pažangios duomenų rinkimo technologijos ir tyrimo apklaustųjų skaičius. Didelį vaidmenį čia vaidina apklausų atlikėjai.

Apklausas turi atlikti specialiai paruošti apklausų atlikėjai, sugebantys nedaryti įtakos respondento atsakymams, suprantantys savo užduotį, sąžiningi, besilaikantys respondentų atrankos taisyklių. Didelę įtaką surenkamų duomenų kokybei turi ir apklausų atlikėjo patirtis. „Kantar“ daug investuoja į profesionalių apklausų atlikėjų paruošimą. Visose „Kantar“ grupės kompanijose laikomasi vieningų apklausų atlikimo ir duomenų kontrolės standartų, siekiant užtikrinti aukštą surenkamų duomenų kokybę.