TNS LT: Vyrai labiau mėgsta sportą stebėti televizoriaus ekrane, o ne sportuoti patys

PASIDALINK

Daugiau informacijos:

Justina Tauginienė

Media departamentas

TNS LT

Tel. + 370 5210 6657

El. paštas Justina.Tauginiene@kantar.com

PRANEŠIMAS SPAUDAI                                                              

2015 m. rugpjūčio 20 d., Vilnius 

Bent keletą kartų per mėnesį sporto varžybas per televizorių žiūri apie trečdalį Lietuvos gyventojų. 50 proc. Lietuvos vyrų teigė žiūrintys sporto rungtynes televizoriaus ekrane, tačiau paklausti, ar bent kartą per savaitę atlieka fizinius pratimus patys, teigiamai atsakė tik 32 proc. vyriškos giminės atstovų. Tai parodė didžiausios Lietuvoje rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktas TNS Atlas tyrimas.

 

Aktyvia fizine veikla bent kartą per savaitę užsiima apie trečdalį Lietuvos moterų. Sporto varžybos per televizorių pritraukia per pus mažiau dailiosios lyties atstovių – bent keletą kartų per mėnesį sporto rungtynes stebi apie 17 proc. moterų.

 

„Analizuojant duomenis matyti labai aiškus skirtumas – Lietuvoje moterys daug mažiau domisi sporto rungtynėmis nei vyrai. 38 proc. moterų teigia sporto varžybų nežiūrinčios niekada. Tačiau pats sportas vienodai įdomus tiek vyrams, tiek moterims. Moterų susidomėjimas fizine veikla gali būti susijęs ir su teigiamais jo rezultatais išvaizdai“, – sakė TNS LT Media departamento projektų vadovė Justina Tauginienė.

 

Tarp amžiaus grupių aiškiai išsiskiria jaunesni, 15-29 m. amžiaus gyventojai. 53 proc. šios grupės respondentų atsakė, kad sportuoja bent kartą per savaitę. Kitose amžiaus grupėse aktyviai sportuoja apie ketvirtadalį gyventojų.

 

Kaimo gyventojai, kaip ir miesto, yra vienodai aktyvūs palaikydami sporto komandas televizoriaus ekrane. Bent keletą kartų per mėnesį sporto varžybas žiūri apie trečdalį abiejų grupių atstovų. Tačiau miestiečiai dažniau sportu užsiima patys. Bent kartą per savaitę sportuoja 35 proc. miestų ir 25 proc. kaimo gyventojų.

 

Tyrimas buvo atliktas 2015 m. vasario-balandžio mėn., apklausti 1835 15-74 m. Lietuvos gyventojai.

 

Didžiausia Lietuvoje rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė TNS LT priklauso tarptautinei kompanijai TNS. TNS turi sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį rinkos tyrimų ir įžvalgų srityje. Jos atstovybės įsikūrusios daugiau nei 80-yje pasaulio šalių – Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose. Kompanija TNS priklauso vienai didžiausių pasaulyje įžvalgų, informacijos ir konsultacijų grupių „Kantar“.

 

„Kantar“ grupė, vienydama 13 specializuotų kompanijų sugebėjimus ir patirtį, teikia išskirtines ir pokyčiams įkvepiančias įžvalgas tarptautinei verslo bendruomenei bei siekia būti šios srities lyderis. Grupė veikia 100 šalių ir jungia beveik 29 tūkst. tyrimų ir konsultacijų specialistų. Grupės paslaugomis naudojasi daugiau nei pusė kompanijų, patenkančių į „Fortune“ 500 didžiausių bendrovių sąrašą.