TNS LT: pernai daugiausiai dėmesio buvo skiriama N. Mačiuliui

PASIDALINK

Daugiau informacijos:
Linas Spėčius
Komunikacijos analizės vadovas
TNS LT
Tel. + 370 210 6637
El. paštas Linas.Spėčius@kantar.com

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2013 m. vasario 21  d., Vilnius

 

Pernai dažniausiai cituojamu įmonės atstovu tapo Nerijus Mačiulis („Swedbank“), aplenkęs kelerius metus iš eilės pirmąją vietą nuomonės lyderių dvidešimtuke užėmusį Gitaną Nausėdą (SEB). Vieną šalies gyventoją pasiekė beveik pusšimtis N. Mačiulio pasisakymų. Tai paaiškėjo TNS LT įvertinus nuomonės lyderių vaidmenį šalies žiniasklaidoje.

Dažniausiai cituojamų įmonės atstovų sąraše po jos lyderių – Nerijaus Mačiulio („Swedbank“) bei Gitano Nausėdos (SEB) rikiuojasi Odeta Bložienė („Swedbank“), kuri 2011 m. buvusi aštuntoje vietoje. Ketvirtoje pozicijoje pernai išliko Violeta Klyvienė („Danske“), o už jos – šešiais laipteliais nuomonių lyderių sąraše pakilęs Žygimantas Mauricas („Nordea“).

„Šiais metais į mūsų tradicinį nuomonės lyderių tyrimą įtraukėme naują kokybinį rodiklį – pasiektų kontaktų skaičių. Jis parodė, kad per praėjusius metus vienas gyventojas vidutiniškai perskaitė, matė ar girdėjo 43 N. Mačiulio citatas. Pagal pasiekiamumą toliau išsirikiavo SEB atstovai – 35 Arvydo Jacikevičiaus citatos ir 26 G. Nausėdos citatos“ , – sako Linas Spėčius, TNS LT Komunikacijos analizės vadovas.

Pagal atstovų citatų skaičių žiniasklaidoje ir toliau tvirtai pirmavo bankai (7066 pasisakymai), lenkę draudikus (1884) ir telekomunikacijos bendroves (1016). Tiesa, bankų segmentas buvo vienintelis, kurio pasisakymų spaudoje, internete, radijuje ir televizijoje 2012 m. sumažėjo. Vis dėl to, bankų atstovai ir toliau dominuoja nuomonių lyderių sąraše.

„Nuomonės lyderių sąrašą pakoregavo „Snoro“ įvykiai. Po jo žlugimo neliko šio banko atstovams anksčiau priskirtų asmenų citatų. Be to, dvidešimtukui buvo reikšmingas ir DNB atstovų Rimanto Rudzkio ir Katerinos Rojakos pasitraukimas“ , – sako L. Spėčius.

Draudimo rinka praėjusiais metais išsiskyrė ne tik ryškiausiu citatų žiniasklaidoje augimu, draudikams pavyko išstumti iš nuomonių lyderių dvidešimtuko keletą bankų atstovų. Šio sektoriaus atstovų komentarų žiniasklaidoje per 2012 m. padaugėjo net 37 proc. Draudikų atstovų padaugėjo ir nuomonės lyderių dvidešimtuke. 2011 m. į daugiausiai cituojamų asmenų dvidešimtuką buvo patekęs tik „Lietuvos draudimo” atstovas, o pernai šį sąrašą papildė du „ERGO Lietuvos“ bei vienas „PZU Lietuvos“ atstovas.

Vertinant atskirus rinkos segmentus, 2012 m. bankų poziciją atstovavo 387 atstovai, draudimo įmonių vardu kalbėjo 176, o telekomunikacijų bendrovių – 92 asmenys.

Minėto tyrimo metu buvo analizuojama kompanijų, veikiančių bankininkystės, draudimo ir telekomunikacijų sektoriuose, atstovų komunikacija 2012 m. sausio-gruodžio mėnesiais. Per šį laikotarpį buvo ištirta 9966 bankininkystės, draudimo ir telekomunikacijos rinkų atstovų citatų. Tyrimo metu buvo analizuojami 90 spaudos leidinių, 10 interneto svetainių, 4 radijo stotys ir 5 TV kanalai. Atstovų citatos reklaminiuose straipsniuose tyrimo metu vertintos nebuvo.

TNS LT priklauso tarptautinei tyrimų kompanijai TNS Global, kuri turi sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį rinkos tyrimų ir įžvalgų srityje. TNS atstovybės yra įsikūrusios daugiau nei 80-yje pasaulio šalių Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose.

Reputacijos advokatų TOP 20: