TNS LT: bankų nuomonės lyderiai neužleidžia savo pozicijų

PASIDALINK

Daugiau informacijos:
Linas Spėčius
Komunikacijos analizės vadovas
TNS LT
Tel. + 370 210 6637
El. paštas Linas.Spėčius@kantar.com

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2015 m. kovo 19 d., Vilnius

 

Pagal atstovų citatų skaičių žiniasklaidoje bankai ir toliau išlieka pirmaujančiu sektoriumi (8236). Mažmeninės prekybos atstovai pernai šoktelėjo į antrąją vietą (2176). Draudikų citatų skaičius, palyginti su 2013 m., sumažėjo ketvirtadaliu (1736), o tai galimai lėmė dėl ramesnių gamtos sąlygų sumažėjęs stichinių nelaimių skaičius ir mastas. Telekomunikacijų atstovai, pagal citatų skaičių, lieka ketvirtoje vietoje (1352). Tai paaiškėjo didžiausiai Lietuvoje rinkos tyrimų ir verslo konsultacijų bendrovei TNS LT įvertinus nuomonės lyderių vaidmenį šalies žiniasklaidoje.

Cituojamų bankininkų palyginus su 2013 m. sumažėjo 12 proc., draudikų – 3 proc. 70 proc. padidėjo mažmeninės prekybos atstovų skaičius žiniasklaidoje, telekomunikacijų – 5 proc.

„Pernai dėl euro įvedimo mažmeninės prekybos atstovų komentarų žiniasklaidoje išaugo beveik 20 proc. Didžiąją dalį jų sudarė žmonių informavimas, pasisakymai apie teisingą kainų perskaičiavimą. Nuomonės lyderių dvidešimtuke mažmeninės prekybos atstovai užima dvi pozicijas, bankų atstovai –aštuonias, o likusias dešimt – verslo organizacijų ir akademinio sluoksnio ekspertai, kurie buvo cituoti 6,5 proc. dažniau nei TOP‘e esantys bankininkai“, – teigė Linas Spėčius, TNS LT Komunikacijos analizės vadovas.

Dažniausiai cituojamu asmeniu trečius metus iš eilės išliko Nerijus Mačiulis („Swedbank“), kurio citatų skaičius išaugo 19 proc. Už jo rikiuojasi Vitas Vasiliauskas (LB), Gitanas Nausėda (SEB), Renata Saulytė („Maxima“) ir Robertas Dargis (LPK).

Palyginus su 2013 m., nuomonės lyderių TOP‘e išsilaikė 7 asmenys, o 6 iš jų buvo cituojami dažniau nei 2013 m.

„Vertinant vadovų pasisakymus, į pirmą vietą įsiveržė telekomunikacijų atstovai: „Tele2“ vadovas Petras Masiulis ir „Teo“ įmonių grupei vadovaujantis Kęstutis Šliužas. Trečioje vietoje atsidūrė „Maxima LT“ vadovas Žydrūnas Valkeris. Dvi likusias penketuko vietas užima draudikai: draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas ir Asta Grabinskė, „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė. Įdomu tai, kad dažniausiai cituojamų vadovų TOP‘e yra tik vienas banko atstovas – „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė“, – sakė L. Spėčius.

Minėto tyrimo metu buvo analizuojama kompanijų, veikiančių bankininkystės, draudimo, mažmeninės prekybos ir telekomunikacijų sektoriuose, atstovų komunikacija 2014 m. sausio-gruodžio mėnesiais. Per šį laikotarpį buvo užfiksuota 13500 citatų. Tyrimo metu buvo analizuojami 90 spaudos leidinių, 10 interneto svetainių, 4 radijo stotys ir 5 TV kanalai. Atstovų citatos reklaminiuose straipsniuose tyrimo metu vertintos nebuvo.

Didžiausia Lietuvoje rinkos tyrimų ir verslo konsultacijų bendrovė TNS LT priklauso tarptautinei kompanijai TNS. TNS turi sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį rinkos tyrimų ir įžvalgų srityje. Jos atstovybės įsikūrusios daugiau nei 80-yje pasaulio šalių – Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose. Kompanija TNS priklauso vienai didžiausių pasaulyje įžvalgų, informacijos ir konsultacijų grupių „Kantar“.

„Kantar“ pavaldi komunikacijos paslaugų grupei WPP. Vienydama 13 specializuotų kompanijų sugebėjimus ir patirtį, grupė siekia teikti išskirtines ir pokyčiams įkvepiančias įžvalgas tarptautinei verslo bendruomenei ir būti šios srities lyderiu. Grupė veikia 100 šalių ir jungia beveik 29 tūkst. tyrimų ir konsultacijų specialistų. Grupės paslaugomis naudojasi daugiau nei pusė kompanijų, patenkančių į „Fortune“ 500 didžiausių.

 

 

Nuomonės lyderiai 2014 m.

 

 

 

 

Vadovų TOP pagal citatų skaičių