TNS LT: apie galimybę įsidarbinti po studijų diskutuojama retai

PASIDALINK

Daugiau informacijos:
Linas Spėčius
Komunikacijos analizės vadovas
TNS LT
Tel. + 370 210 6637
El. paštas Linas.Spėčius@kantar.com

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2013 m. lapkričio 6 d., Vilnius

 

Galimybės įsidarbinti po studijų – vienas rečiausiai internautų įvardijamų kriterijų renkantis aukštąją mokyklą. Svarbiausias faktorius, pagal kurį internautai vertina mūsų šalies aukštąsias universitetines mokyklas, yra studijų kokybė. Tai parodė specialus interneto vartotojų komentarų tyrimas, kurį atliko didžiausia Lietuvoje rinkos ir žiniasklaidos tyrimų bendrovė TNS LT.

„Su studijų kokybe Lietuvos universitetuose susijęs 59 proc. internautų komentarų apie aukštąsias mokyklas ir beveik pusė jų – teigiami. Palankiausiai internautai atsiliepia apie Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, Kauno technologijos universitetą ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą“, – sakė TNS LT Komunikacijos analizės vadovas Linas Spėčius.

Dar viena svarbus aspektas, pagal kurį Lietuvos internautai vertina universitetus – vadovybė ir dėstytojai. Ši tema sudaro 16 proc. interneto vartotojų komentarų apie aukštąsias universitetines mokyklas. Kas dešimtame komentare aptariama universitetams priklausančių bendrabučių būklė bei galimybės patogiai pasiekti mokymo įstaigą visuomeniniu transportu.

Mažiausiai dėmesio skiriama studijų kainai – ją aptarinėjo tik 2 proc. interneto komentuotojų. Mažai diskutuojama ir apie Lietuvos aukštųjų mokyklų suteikiamas galimybes įsidarbinti po studijų – vos 6 proc. internautų svarbu įgytos specialybės paklausa darbo rinkoje. Taip pat lietuviams rečiau rūpi mūsų šalies universitetų reputacijos klausimas – jis aktualus 7 proc. apie juos pasisakančių internautų.

Į dažniausiai internautų aptariamų universitetų penketuką patenka Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas. Daugiausiai komentarų sulaukė Vilniaus universitetas, kuriam atiteko – 28 proc. visų paminėjimų apie aukštąsias mokyklas internete, Kauno technologijos universitetas – 16 proc., Mykolo Romerio universitetas – 13 proc.

Tyrimas atliktas šių 2013 metų birželio – liepos mėnesiais. Jo metu, naudojant TNS LT ir „NewsPoint“ socialinės medijos monitoringo sistemą, buvo išanalizuoti 1671 Lietuvos internautų pasisakymas interneto tinklapiuose, forumuose, socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“. Tyrimo metu buvo nagrinėjami komentarai, susiję su 20 universitetinių aukštųjų šalies mokyklų.

Didžiausia Lietuvoje rinkos ir žiniasklaidos tyrimų bendrovė TNS LT priklauso tarptautinei kompanijai TNS. TNS turi sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį rinkos tyrimų ir įžvalgų srityje. Jos atstovybės įsikūrusios daugiau nei 80-yje pasaulio šalių – Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose. Kompanija TNS priklauso vienai didžiausių pasaulyje įžvalgų, informacijos ir konsultacijų grupių „Kantar“.

„Kantar“ pavaldi komunikacijos paslaugų grupei WPP. Vienydama 13 specializuotų kompanijų sugebėjimus ir patirtį, grupė siekia teikti išskirtines ir pokyčiams įkvepiančias įžvalgas tarptautinei verslo bendruomenei ir būti šios srities lyderiu. Grupė veikia 100 šalių ir jungia beveik 29 tūkst. tyrimų ir konsultacijų specialistų. Grupės paslaugomis naudojasi daugiau nei pusė kompanijų, patenkančių į „Fortune“ 500 didžiausių.

Žemiau pateikiami TNS LT atlikto interneto vartotojų komentarų tyrimo duomenys:

Pagrindiniai argumentai vertinant aukštąsias mokyklas

 

 

Studijų kokybė 59%
Vadovybė ir dėstytojai 16%
Šalutiniai faktoriai (bendrabučiai, susisiekimas ir kt.) 10%
Reputacija 7%
Įsidarbinimo galimybės baigus studijas 6%
Studijų kaina 2%

 

Aukštųjų mokyklų paminėjimų santykis

 

 

VU 467
KTU 271
MRU 217
VGTU 205
VDU 117
LEU 100
ŠU 63
Kiti 231

 

TOP 10 dažniausiai minėtų aukštųjų mokyklų studijų kokybės vertinimas

 

 

  Teigiamas Neigiamas
VU 49% 51%
MRU 25% 75%
KTU 74% 26%
VGTU 44% 56%
ŠU 17% 83%
LEU 44% 56%
ISM 73% 27%
LSMU 91% 9%
VDU 60% 40%