TNS LT: apie euro įvedimą daugiau gerų naujienų nei blogų

PASIDALINK

Daugiau informacijos:
Linas Spėčius
Komunikacijos analizės vadovas
TNS LT
Tel. +370 210 6637
El. paštas Linas.Spėčius@kantar.com

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2014 m. gruodžio 18 d., Vilnius

Šių metų rugpjūčio–lapkričio mėnesiais daugiausiai Lietuvos žiniasklaidoje apie euro įvedimą pasirodžiusios informacijos buvo neutralaus tono. Teigiamos žinutės sudarė penktadalį visos skleistos informacijos, o neigiamo pobūdžio – vos 9 proc. Iš viso per penkis mėnesius pasirodė per 4 tūkst. pranešimų apie naujos valiutos įvedimą. Tai parodė didžiausios Lietuvoje rinkos ir žiniasklaidos tyrimų bendrovės TNS LT atlikta analizė.

„Iš teigiamų žinių aktyviausiai komunikuotas Geros verslo praktikos įvedant eurą memorandumas (160 pranešimų), Eurobuso kelionė po Lietuvą (92) bei sprendimas didinti MMA ir gavėjų naudai apvalinti socialines išmokas (87). Neigiamą informaciją daugiausiai sudarė žinutės apie pažeidimus, nurodant prekių ir paslaugų kainas (112)“, sakė TNS LT Komunikacijos analizės vadovas Linas Spėčius.

Daugiausiai, t.y. 39 proc. pranešimų apie euro įvedima buvo paskelbta internete, 33 proc. spaudoje, 16 proc. TV ir 13 proc. radijuje. Regioninėj ir rajoninėj spaudoj publikuoti 1048 pranešimai, tai sudaro 75 proc. visos spaudoje skelbtos informacijos. Lyginant regionų ir rajonų žiniasklaidą, aktyviausiai euro tema buvo publikuota Klaipėdos apskrityje.

2014 m. rugpjūčio–lapkričio mėnesiais atlikto tyrimo metu buvo išanalizuota per 100 svarbiausių žiniasklaidos šaltinių, kuriuose pasirodė 4288 pranešimai, susiję su naujos valiutos įvedimu.

Didžiausia Lietuvoje rinkos ir žiniasklaidos tyrimų bendrovė TNS LT priklauso tarptautinei kompanijai TNS. TNS turi sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį rinkos tyrimų ir įžvalgų srityje. Jos atstovybės įsikūrusios daugiau nei 80-yje pasaulio šalių – Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose. Kompanija TNS priklauso vienai didžiausių pasaulyje įžvalgų, informacijos ir konsultacijų grupių „Kantar“.

„Kantar“ grupė, vienydama 13 specializuotų kompanijų sugebėjimus ir patirtį, teikia išskirtines ir pokyčiams įkvepiančias įžvalgas tarptautinei verslo bendruomenei bei siekia būti šios srities lyderiu. Grupė veikia 100 šalių ir jungia beveik 29 tūkst. tyrimų ir konsultacijų specialistų. Grupės paslaugomis naudojasi daugiau nei pusė kompanijų, patenkančių į „Fortune“ 500 didžiausių bendrovių sąrašą.