TNS LT: 18 proc. lietuvių labiausiai mėgsta Europos krepšinio čempionatą

PASIDALINK

Daugiau informacijos:

Vaiva Rutkauskaitė

Rinkos tyrimų departamentas

TNS LT

Tel. + 370 650 06641

El. paštas Vaiva.rutkauskaite@kantar.com

PRANEŠIMAS SPAUDAI                                                              

2015 m. rugsėjo 7 d., Vilnius 

Europos krepšinio čempionatas – vienas iš žinomiausių krepšinio čempionatų Lietuvoje, kurį lenkia tik Eurolyga. Apie Europos krepšinio čempionatą yra girdėję beveik 60 proc. lietuvių. Apie Pasaulio čempionatą ir Olimpiadą žino šiek tiek daugiau nei pusė mūsų šalies gyventojų. Tai parodė didžiausios Lietuvoje rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas.

 

„Nors Europos krepšinio čempionatas yra vienas iš žinomiausių, daugiau gerbėjų turi Olimpiados metu vykstančios krepšinio rungtynės. Jas atsakė stebintys 47 proc. respondentų. Europos čempionatą teigia žiūrintys šiek tiek mažiau – 46 proc. lietuvių. Pasaulio čempionatas sulaukia mažiau žiūrovų – 44 proc.“, – sakė TNS LT Rinkos tyrimų departamento projektų vadovė Vaiva Rutkauskaitė.

 

Olimpiada taip pat yra ir mėgstamiausias lietuvių sporto renginys. Taip atsakė beveik ketvirtadalis (24 proc.) lietuvių. Europos čempionatą mėgstamiausiu įvardino 18 proc., o Pasaulio – 16 proc. gyventojų.  

 

Lyginant Kauno ir likusios Lietuvos gyventojų duomenis, matyti, jog kauniečiai yra didesni Pasaulio ir Europos čempionatų mėgėjai. Europos čempionatą teigė žiūrintys 62 proc., o Pasaulio čempionatą – 57 proc. kauniečių. Olimpiada Kauno gyventojus domina mažiausiai. Ją stebi vos 39 proc.  

 

Didžiausia Lietuvoje rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė TNS LT priklauso tarptautinei kompanijai TNS. TNS turi sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį rinkos tyrimų ir įžvalgų srityje. Jos atstovybės įsikūrusios daugiau nei 80-yje pasaulio šalių – Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose. Kompanija TNS priklauso vienai didžiausių pasaulyje įžvalgų, informacijos ir konsultacijų grupių „Kantar“.

 

„Kantar“ grupė, vienydama 13 specializuotų kompanijų sugebėjimus ir patirtį, teikia išskirtines ir pokyčiams įkvepiančias įžvalgas tarptautinei verslo bendruomenei bei siekia būti šios srities lyderis. Grupė veikia 100 šalių ir jungia beveik 29 tūkst. tyrimų ir konsultacijų specialistų. Grupės paslaugomis naudojasi daugiau nei pusė kompanijų, patenkančių į „Fortune“ 500 didžiausių bendrovių sąrašą.