Publikavimo data: 2022-04-19, antradienis
Tiražas: 7000
Regionas: Klaipėda
Autorius: Paulius MATULEVIČIUS

Rasti raktažodžiai: Sporto rėmimo fondas

Kaune - Klaipėdos „Šermukšnio" triumfas Lietuvos kurčiųjų plaukimo čempio- natas, vykęs Kaune, baigėsi įspūdin- gu Klaipėdos „Šermukšnio" sporto klubo narių triumfu. lš„Dainavos" ba- seino klaipėdiečiai, tarp kurių buvo daug „Litorinos" mokyklos mokslei- vių, parsivežė net 25 medalius 36. Vyrų grupėje po du čempionų titulus iškovojo Arnas Meškys (25 ir 50 m laisvuo- ju stiliumi), Deimantas Budrikas (25 ir 50 m krūtine) ir Bronius Burzdžius (25 ir 50 m nugara). D. Budrikas ir B. Burzdžius medalių kraitį papildė sidabro ir bronzos medaliais, plaukdami laisvuoju stiliumi, o A. Meškys - sidabro apdovanojimu, plaukdamas 25 m krūtine. Dar ant prizininkų pakylos lipo šie klai- pėdiečiai: Tadas Rimkus, užėmęs antrąją vietą 50 m krūtine rungtyje, ir Deividas Ša- chas, iškovojęs 3 bronzos medalius: du - plaukdamas krūtine, vieną - nugara. viso vyrų grupėje uostamiesčio ich- tiandrai iškovojo net 15 medalių 18. Ir moterų varžybose klaipėdiečių siau- tėjimo tempas buvo aukštas. Baltijos jūros „delfinės” laimėjo daugiau nei pusę meda- lių: 18 - 10. Uostamiesčio sportininkė Naida Juo- činskytė laimėjo daugiausiai - keturis. Ji tapo čempione rungtyniaudama 25 m krū- tine, kitose rungtyse pelnė dar sidabro (vie- ną) ir bronzos (du) žetonus. Prizininkėmis tapo ir sidabro bei bron- zos medaliais savo kolekcijas papildė klai- pėdietės Gintarė Virbauskytė, Diana Nor- vilienė ir Greta Šlevinskytė. It gausybės rago pasipylę medaliai ne- turėtų stebinti. Vykdant Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Fizinio ak- tyvumo skatinimas Klaipėdos apskrities kurtiesiems”, „Šermukšnio” sporto klube pastaruoju metu plaukimui skiriama daug dėmesio. Treniruotes rengia profesionali plaukikė ir trenerė Aušra Gardžiulienė. Uostamiesčio komandos vadovė Kristi- na Rimkienė kartu su specialiste džiaugia- si, kad pavyko įsukti plaukimo treniruočių ratą. „Anksčiau reikėdavo prašyti vaikų, kad ateitų į baseiną, o dabar patys lekia į treniruo- tes pasišokinėdami" - džiau- gėsi moterys. „Pergalės, medaliai pasipylė po to, kai vykdant projektą „Fizinio aktyvumo skati- nimas Klaipėdos apskrities kurtiesiems”, kurtiesiems miesto baseine atsirado gali- mybė mokytis plaukti ir treniruotis. Seniai norėjau treniruoti vaikus, nes pagal speci- alybę esu plaukimo trenerė. Kai tik atsira- do galimybė pasireikšti, pamatėme vaisius. pradžių reikėjo įkalbinėti ateiti į baseiną, o dabar, po pirmųjų pergalių, jaunimas nuolat uoliai lanko treniruotes, kelia meis- triškumą, nori dar daugiau pasiekti”, - dar- bo rezultatais džiaugėsi A. Gardžiulienė. Jei Klaipėdos kurtieji plaukikai ir toliau nemažins tempo, yra tikimybių, kad kai kuriuos išvysime 2025-ųjų vasaros kurčiųjų žaidynėse Japonijoje. Paulius MATULEVIČIUS KLAIPĖDOS „Šermukšnio"komanda Lietuvos kurčiųjų plaukimo čempionate parodė aukštą klasę - iškovojo net 25 medalius.